Valentino Rossi Čistá hodnota: Wiki, ženatý, rodina, svadba, plat, súrodenci

Anonim

Čistá hodnota Valentina Rossiho je 120 miliónov dolárov

Životopis Valentina Rossiho Wiki

Valentino Rossi sa narodil v roku 1979 v Urbine, Tavullia, Taliansko. Valentino je úspešný motocyklový pretekár, ktorý je po celom svete známy víťazstvom v mnohých majstrovstvách sveta, vrátane niekoľkých majstrovstiev sveta „MotoGP World Championship“a „Grand Prix World Championship“. Valentino počas svojej kariéry vyhral mnoho titulov a ocenení, no umiestnil sa aj na 63. mieste v zozname „100 najmocnejších celebrít Forbes“, ako 2. najlepšie platený športovec, ktorý nie je občanom USA, a je tiež najmladším jazdcom, ktorý kedy vyhrať majstrovstvá sveta motocyklov do 125 cm3. Okrem toho Valentino počas svojej kariéry vytvoril mnoho rôznych rekordov. Nie je teda žiadnym prekvapením, že je označený za jedného z najlepších motocyklových pretekárov všetkých čias.

Valentino Rossi Čistá hodnota 120 miliónov dolárov

Aký bohatý je teda Valentino Rossi? Zdroje odhadujú, že Valentinov čistý majetok je 120 miliónov dolárov, pričom väčšina jeho majetku pochádza z kariéry profesionálneho motocyklového pretekára a tiež z iných aktivít súvisiacich s motoristickým športom. Keďže Valentino má len 35 rokov, stále existuje veľká šanca, že Valentinov čistý majetok sa zvýši.

Valentinov otec, Graziano Rossi, bol tiež motocyklový pretekár, a preto začal Valentino jazdiť už od útleho veku. Jeho matka sa obávala o Valentinovu bezpečnosť, takže najprv musel jazdiť na motokáre, čím vyhral v roku 1990 regionálny motokárový šampionát a mnoho ďalších pretekov, ale jeho skutočný záujem bol vždy o motocykle. V roku 1996 sa Valentino zúčastnil „sezóny majstrovstiev sveta“a dokonca vyhral „Veľkú cenu majstrovstiev sveta“. To veľa pridalo k čistému majetku Valentina Rossiho. Neskôr vyhral ešte viac titulov a stal sa ešte nápadnejším a uznávaným medzi ostatnými. V roku 2002 začal Valentino pretekať v „Majstrovstvách sveta MotoGP“. To malo obrovský vplyv na rast čistého majetku Valentina Rossiho. Celkovo Valentino Rossi vyhral deväť majstrovstiev sveta motocyklov vo všetkých troch hlavných kategóriách, vrátane šiestich v hlavnej triede 500 ccm/MotoGP. Počas svojej kariéry Valentino spolupracoval s takými spoločnosťami ako Yamaha, Honda a Ducati, s ktorými jazdil na majstrovstvách sveta.

Okrem kariéry motocyklového pretekára sa Valentino venoval aj iným motoristickým aktivitám. V roku 2006 Valentino testoval vozidlo „Ferrari Formula One“. Valentino má tiež veľmi rád rally a zúčastnil sa niekoľkých rally. A čo viac, Valentino vlastní „Sky Racing Team by VR46“. Vďaka tomu rastie aj čisté bohatstvo Rossiho.

Valentino si zachováva súkromný život pred verejnosťou, a preto o ňom nie je veľa čo povedať. Vlastní vilu na Ibize a teraz žije v blízkosti svojej rodiny v Tavullii. V roku 2007 mal Valentino nejaké problémy s daňovými únikmi, no dokázal ich prekonať. Celkovo možno povedať, že Valentino Rossi je jedným z najúspešnejších motocyklových pretekárov, ktorého pozná celý svet. Niet pochýb o tom, že v budúcnosti Rossi dosiahne ešte viac a že čoskoro budú jeho fanúšikovia počuť viac o jeho úspechoch.